Zabezpečenie Auta
Zabezpečenie Auta

Spoločnosť BELF sa zaoberá montážou autobezpečenostného systému ZEDER

Čo Zabezpečujeme?

AUTOBEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM ZEDER

Systém ZEDER je autobezpečnostný systém, s ktorým za 3 roky neodcudzili ani jedno vozidlo, kým bezúspešných pokusov o krádež bolo 56 a všetky sú evidované políciou Slovenskej republiky.

 

ZEDER montujeme do takmer všetkých typov vozidiel. Jeho vysoká účinnosť bola overená profesionálmi a zároveň máme desiatky fotografií o bezúspešných pokusoch o krádež vozidla.

AKO FUNGUJE AUTOZABEZPEČOVACÍ SYSTÉM ZEDER ?

Systém ZEDER je jedinečný v tom, že keď sa natrvalo umiestni na tyč riadenia, tak znemožňuje otáčanie volantom a zároveň aj kolesami. Aj keď je zlodej akokoľvek zručný, vozidlo pri ktorom je treba zhodiť airbag, volant, plasty, káble, vybrať celú tyč riadenia vrátiť novú, ktorú si musí doniesť so sebou a to všetko opätovne vrátiť do pôvodného stavu, je tak časovo náročné, že pre zlodeja sa vozidlo so systémom ZEDER stáva nezaujímavé. Dôležité je aj to že pri všetkých úkonoch demontáži ZEDERU musia byť počas celej doby dvere vozidla úplne otvorené, čo by zlodejom pri pokuse o odcudzenie vozidla určite sťažilo situáciu. Stále je veľa vozidiel, ktoré vôbec nie sú zabezpečené, alebo systémom ľahko prekonateľným, práve preto si zlodej vyberie radšej takéto vozidlo. V okolitých štátoch je zaregistrovaných veľké množstvo neúspešných pokusoch o krádež vozidiel. U nás na Slovensku sme zaznamenali 56 neúspešných pokusov odcudzenia vozidla s naším systémom ZEDER, čo máme aj zdokumentované policajnými zápismi a fotografiami. Ak by zlodej auto aj naštartoval alebo ho pripravil na odtiahnutie lanom, je to úplne zbytočné, pretože pri zamknutí ZEDERU sú znehybnené kolesá, ktoré sú vytočené do jednej strany a v tom prípade môže akurát opisovať kružnicu na parkovisku. Klin ZEDERU nezlomí, skôr sa zlomí spodný úchyt volantu, ale tyč riadenia a kolesá zostávajú naďalej zablokované.

 

PREČO SA KĽÚČ ZEDERU ODLIŠUJE OD BEŽNÝCH KĽÚČOV ?

Vstup do vložky je skonštruovaný tak, že okrem špeciálneho dutého kľúča vyvinutého len pre systém ZEDER, do nej nedostane nič (ani skrutkovač, vrták alebo tzv. lámač). Neúčinný je aj dokonca tekutý dusík. Pri pokuse ZEDER zmraziť sa otočný machanizmus poškodil tak, že tyč riadenia sa ani po použití kĺúča ani po silných úderoch neuvolnila.

BEZPEČNOSŤ POČAS JAZDY ?

Na bezpečnosť sme kládli hlavný dôraz, pretože je zo všetkého najdôležitejšia. V systéme sú zakomponované viaceré poistné prvky ako elektronické tak aj mechanické. Pokiaľ systém ZEDER neodomknete, vozidlo sa nedá naštartovať. Silná pružina a sama zvislá poloha umiestnenia systému ZEDER znemožňuje akékoľvek náhodné zamknutie. To, že systém je 100% bezpečný potvrdzujú viaceré certifikáty platné pre celú EU (vrátane SR) a vlastníme aj certifikát ISSO 9001.

UMIESTNENIE ZEDERU VO VOZIDLE ?

Montáž ZEDERU trvá asi 1 až 3 hodiny podľa druhu vozidla. Umiestňuje sa medzi spodné plasty volantu, kde ho väčšine prípadov nie je vôbec vidno,čím neruší dizajn interiéru vozidla. Zamykanie a odomykanie trvá len niekoľko sekúnd.

POISŤOVNE A ZEDER ?

ZEDER ako mechanicko-elektronický systém, ktorý je pevne spojený s vozidlom je plne uznávaný viacerými našimi poisťovňami. Jedna nemenovaná popredná poisťovňa si všetky svoje vozidlá zabezpečuje výlučne naším systémom.

ČO JE ZVLÁŠTNOSŤOU SYSTÉMU ?

Po preskúmaní nedostatkov ostatných autobezpečnostných systémov sme prišli na to, že uzamknutý volant a kolesá sú najlepším spôsobom ako zabezpečiť vozidlo pred krádežou. Medzi ľudmi je všeobecný názor, že zlodeji sú veľmi zruční a pohotoví a práve preto sme pri konštruovaní ZEDERU spolupracovali s bývalým špičkovým zlodejom, ktorý svojími skúsenosťami výrazne prispel, aby bol náš systém jedinečný. V prípade že uvažujete o zabezpečení vozidla, informujte sa aj o našom systéme, pretože tí, ktorí ZEDER naživo videli bez neho už neodišli!

Nechajte si poradiť od odborníkov

Dohodnite si termín už dnes